Müzik - Video Klip - Güzel Sözler

Aşk’a dair birkaç satır

Aşk’ta zirvede olmak elbette çok güzel bir duygu, fakat hiç düşünmediğimiz en önemli nokta her zaman zirvede kalamayacağımızdır. Her çıkışın bir inişi olduğunu bildiğimiz halde üstelik. Buna rağmen usanıp bıkmadan aşık oluruz. Tabi ki aşık olmak yada olmamak elimizde olan bir şey değil. Aşk vücudumuzda var olan hormonların şaha kalkması olarak nitelendirilebilir. Yani fiziksel bir tepki. Ama biz duygusal olarak algılarız bu durumu.

Aşk kesinlikle geçici bir durumdur, bunu bir kenara not alın. Öyle olmasa bir kişi bir kaç defa aşık olamaz değil mi? Bitmeyen aşklar var diyebilirsiniz, bitmeyen aşk değildir beraberliktir. Bu beraberlikte 2 kişiyi birbirine bağlayan bir sebep olmasıdır. Sebep nedir diyecek olursanız, bir çok sebep vardır. Bir kaç sebebi sayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz; alışkanlık, bağlanma, mecburiyet ve en önemli etken çocuktur. Bir çok çift çocukları olmasa hiç düşünmeden ayrılırlardı. Kadınlar çocukları olduktan sonra, çocukları için bir çok fedakarlığı göze alabilirler. Elbette her kadın için geçerli değil bu durum fakat genelde böyledir. Düşünün, 2 tane dosya kağıdı masanızın üstünde uzun zamandır birlikte duruyorlar ve siz her hangi bir zaman camı açtığınızda kağıtlar rüzgardan ayrı yerlere uçuyorlar.

Aşk böyle bir şeydir, bir rüzgar 2 kişiyi ayrı yönlere atabilir. Bu da gayet normal bir durumdur. Sonuçta tek başımıza doğduk ve tek başımıza öleceğiz, bu bir gerçek. Elbette üzücü onca güzel duygular paylaştığınız birisi ile ayrılmak, fakat olması gereken o olduğu için gerçekleşmiştir bu durum. Kısacası AŞK yaşanırken çok güzel, fakat bittiği zaman acı veren bir durumdur. Çünkü acı çekmekte mutlu olmak kadar olağan bir duygudur. Acı çekmeye de ihtiyacımız varıdr. Çektiğimiz acılar ile olgunlaşıp yaşananlardan olumlu yada olumsuz bir ders çıkarabiliyorsak eğer ne mutlu bize.

Her Aşk Bir Gün Biter…

Üstelik beraberlik devam ederken de aşk biter farkında olmadan ve acı vermeden olur. Farkına vardığımızda yine az da olsa acı çekeriz elbet. Beraberlik devam ederken aşk bittiğinde devreye sevgi, saygı ve alışkanlık girer. Neyse ki Aşk acısı da bitiyor, yoksa nasıl tekrar aşık olabiliriz…

Tabi acı çekerken bir daha aşık asla bu şekilde aşık olamayacağımızı düşünüyoruz, fakat düşündüğümüz gibi olmadığını yeniden aşık olduğumuzda anlıyoruz ve bu aşk bittiğinde de aynı acıları yaşıyoruz.

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.