Müzik - Video Klip - Güzel Sözler

Ayrılık Acısı Nedir Bilir Misiniz?

Ayrılık, çok tuhaf bir duygu acı veren hatta dünya ile bağlantınızı koparan bir duygudur. Bir çok insan eşinden, sevgilisinden vs.. ayrılırken hissettiği duyguların tarifi olmayan ve acısı dinmeyen bir yaradır..

Ayrılık insana şunları yaşatır;

  • Bakıp da görememeyi,
  • Duyup da anlayamamayı,
  • Dokunup da hissedememeyi,
  • Nefes Alıp da yaşayamamayı..

Tamda böyledir ayrılık acısı…Kimine göre hayattan vazgeçmektir ayrılık, kimine göre ise yeniden doğmaktır.. Bazı ayrılıklar bazı kişileri olumlu yönde etkilerken bazılarını da hayattan eder…

İnsanı en çok üzende ayrıldıktan sonra eksikliği bariz hissetmesidir onun sesini,kokusunu,nefesini,dokunuşunu ve hatta belki mesajını bile özlemektir en çok acı veren..

İnsanlar neden ayrılırlar bilemiyorum ben ayrılmayı değil sürekli direnmeyi sürekli sorunları çözmeye çalışan taraf olmuşumdur fakat hayat öyle bir şey yapar ki siz ne kadar direnirseniz direnin bir süre sonra o ip kopacaktır öyle ya da böyle..

Aşk Mıdır İnsanı Birbirinden Ayıran Yoksa Sevda Mı? Mutsuzluk Mudur Yoksa Huzursuzluk Mudur Sebep Olan?

Elin kolun çaresizce dönmeyeceğini bildiğiniz halde beklemektir aşk.. Oysaki ayrılık gidene değil kalana zordur bu konu tartışılabilir bir çok kişi tarafından fakat çok güzel bir örnekle açıklamak istiyorum bunu..

“Düşünsenize çok sevdiğiniz birinin vefat ettiğini o gittiğinde ona mı zordur yoksa arkasında bıraktıklarına mı?” Bu örnekte de anlaşıldığı üzere gidene ne kadar zor olursa olsun giden karşı taraftır üzülür belki hatta dünyalar başına yıkılır belki ama giden o olduğu için geride bıraktıklarını düşünmeden o kararı aldığı için yerle bir etmiştir geride bıraktığını…

Diyeceğim şudur ki; siz siz olun sevdiğinizden vazgeçmeyin ne olursa olsun çözüm arayın karşı tarafta sorun sandığınız problemler belki de sizdedir.. O yüzden karşı tarafı suçlamayı ve ona tüm yükü yıkmayı değil kendinizde de hatayı aramalısınız.. Umarım bu makaleyi okuyanlar kendilerine bir ders çıkarırlar gitmek isteyenler bir kez daha durup düşünmeli, gidenin arkasında kalanlar ise sevgisinden vazgeçmeyi değil sevgisini içine gömüp ayağı hırsla kalkmalıdır..

Çok zor ayrılmak çok acı veriyor aşk acısı hele birde sevdiğiniz kişi sizi engellerse işte siz tam o zaman yıkılır kalırsınız.. Boş profile bakarsınız saatlerce, her gün görmeyeceğini bile bile profiline girersiniz, her gün onunla konuşuyormuş gibi mesaj atarsınız fakat görmediğini bildiğiniz halde bunu yaparsınız ve acıdan kahrolursunuz..

Son olarak şunu söylemek istiyorum; hayat çok kısa ve sevdikleriniz yanınızdayken değerini kıymetini bilin.

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.