Müzik - Video Klip - Güzel Sözler

Doğru kişi kimdir, doğru kişiyi nerede ve nasıl bulurum?

Hayat maalesef bir Amerikan dizisi değil, doğru kişiyi bir kafede filtre kahve içip kitap okurken bir müddet karşılıklı bakışmanın sonucunda elde edeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Doğru kişi şuan her yerde sizi aramıyor, sizde onu aramamalısınız. Bunun yerine onun size gelmesini beklemesiniz ve geldiğinde elinden tutup onu sahiplenmeli, onun değerini bilmelisiniz. Doğru kişiyle belki okuduğunuz okulda karşılaştınız veya karşılaşacaksınız, belki şuan aynı yerde çalışıyorsunuz veya çalışacaksınız, belki de soğuk bir İzmir gecesinde Alsancak’ta yanınızda bulacaksınız onu.

Doğru Kişi Nasıl Bulunur?

Doğru kişi genellikle beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkar, bu doğru kişi olabilir mi ümidiyle arayış içine girerseniz bulacağınız hiçbir doğru kişi aslında sizin için doğru kişi olmayacaktır. Sadece siz zihninizi bu kişilerin doğru kişi olduğu konusunda şartlandırmış olacaksınız, kalbiniz ise er ya da geç doğruyu ortaya serecektir. Bu yüzden kendinizi kandırmayın, ne kendinize nede karşınızdaki insana boşuna umut verip üzmeyin. Açıkçası doğru kişiyi şurada bulabilirsiniz denilebilecek bir yer yok fakat bazı ipuçları sayesinde mutlu bir birliktelik ve evlilik için öngörüde bulunabiliriz.

Bunlardan birisi, çiftlerin iyi anlaşabilmesi için eğitim ve kültür gibi konularda aralarında çok büyük farklar bulunmaması gerekliliğidir maalesef. Tabi ki evleneceğiniz kişi ile aynı okulda, aynı bölümde veya aynı eğitim seviyesinde okumuş olmanız gerekmez. Fakat olaylara bakış açınız ve mantık yürütmeniz açısından yakın birer eğitim seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu bakımdan okul arkadaşınız veya iş arkadaşlarınızın bir adım önde olduğunu düşünebilirsiniz. Bir diğer ipucu ise sadakat ölçüsüdür. Eğer sizin için birini yarı yolda bırakan insan, unutmayın ki bir başkası için sizi de yarı yolda bırakabilir. Bu açıdan bakarsanız olaya, sadakat sizin için çok önemli bir ölçüt olmalı. Örnek olarak saydığımız bu ipuçlarına, sizde sizin için önemli olan ölçütleri ekleyebilirsiniz. Yalnız şunu asla unutmayın ki, aşk hiç ummadığınız biri olarak hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkabilir ve siz o zaman her şeyi bırakıp ona kucak açın. Yapmadım ama yapmalıydım diye pişman olacağınıza, yaptım ama olmadı demek emin olun daha kolaydır.

 

 

 

0 Paylaşımlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.