Müzik - Video Klip - Güzel Sözler

Sevgililer Günü’nde Aşkınızı Şaşırtacak 7 Fikir

Sizin ve eşinizin neredeyse hiç yapmadığı veya çok sevdiği bir aktiviteyi gerçekleştirmek için sevgililer günü tarihinde ona zaman ayırın. Bu tarihte önemli olan şey yaratıcı olmaktır, böylece paylaşacağınız duygular çok daha büyük ve unutulmaz olacaktır.

İşte bazı öneriler:

1- Romantik Bir Akşam Yemeği Hazırlayın

Her ikinizin de sevdiği bir restoranda akşam yemeği planlayın. Ya da o gün sevginizi kutlamak için birlikte özel bir yemek hazırlayın.

2- Soru Cevap Oyunları Oynayın

İlişkiniz, hayalleriniz vb. hakkında sorular ve cevaplar içeren bir oyun düzenleyin. Tabii ki amaç eğlenceli ve romantik olmaktır. Kim kaybederse, örneğin, ertesi gün akşam yemeği hazırlamak gibi bir görevi yerine getirebilir.

3- Aşkınız İçin Özel Bir Kutu Hazırlayın

Güzel bir kutuyu dekore edebilir ve sevginize ya da eşinize, ilişkinize atıfta bulunan notlar, çikolatalar ve diğer güzellikler, fotoğraflar, küçük objeler vs. koyabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanın.

4- Romantik Bir Piknik Hazırlayın

Eğer gün, güneşli ve güzel geçecekse, sadece ikiniz için bir piknik düzenleyebilirsiniz. En ideal zaman ikindi – akşam arasıdır. Böylece güzel bir gün batımının tadını çıkarabilirsiniz.

5- Evinizin İçine Sevgi Mesajları Bırakın

Eşinizle aynı evde yaşıyorsanız, evinizin çeşitli yerlerine sevgi dolu notlar bırakarak eşinizi şaşırtın. Banyo dolabı, mutfak tezgahı, kapıların üstü, aynalar veya hatta araba koltuğu gibi farklı yerler de seçilebilir.

6- Özel Bir Yere Baş Başa Seyahat Edin

Sadece ikinizin olacağı, sessizce birbirinize bağlanarak sohbet edebileceğiniz ve güzel anılarla dönebileceğiniz bir yere seyahat edin. Daha önce hiç gitmediğiniz bir yer en idealidir.

7- Birlikte Bir Film Veya Dizi İzleyin

Olduğunuz yerden ayrılmadan sevgililer günü kutlamak istiyorsanız yapacağınız en iyi tercih sevgilinizle baş başa, birbirinize sarılarak film izlemektir.

En iyi film tercihleri şunlar olacaktır;

  • Kalbinin Sesini Dinle (Joel Zwick, 2002)
  • Leydi’nin Aşkı (Disney Animasyonu, 1955)
  • İlk Aşk, İlk Dans (Emile Ardolino, 1987)
  • Aşk Her Yerde (Richard Curtis, 2003)
  • Kırmızı Değirmen (Baz Luhrmann, 2001)
  • Bay ve Bayan Smith (Doung Liman, 2005)
  • Arkadaştan Öte (Will Gluck, 2011)
  • 50 İlk Öpücük (Peter Segal, 2004)
  • Sevgililer Gününden Nefret Ediyorummm (Nia Vardalos, 2009)
93 Paylaşımlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.